Aequidens rivulatus 7+ cm

Kód: 395
€7,20 €6 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Aequidens rivulatus je pôvodom z Južnej Ameriky a je náročná na chov. Odporúčame chovať jeden pár a to v spoločnosti väčších rýb, ktoré sú schopné sa brániť. Pokiaľ nie je v dostatočne veľkom akváriu je agresívna voči svojmu druhu a tiež voči iným rybám. Vo väčších nádržiach od 300 litrov sa správa bezkonfliktne. Samci sú väčší ako samice. Nechovať spoločne s inými druhmi napr. pulcher. Je veľmi pravdepodobné, že príde k skríženiu druhov.

Kŕmenie : Všežravec : vločky , živá a mrazená potrava

 

Čeľaď: Cichlidae

Pôvod: Južná Amerika (Peru, Ekvádor)

Maximálna veľkosť: 15-20 cm

Vhodná teplota: 20-24 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené PH: 6,5-7-5

Doporučená tvrdosť vody: 4-15°N

Dĺžka života: Dlhoveká

Agresivita: Agresivna, teritoriálna

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

 

 

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: