Clea helena - Surmovka vražedná

Kód: 419
€1,80 €1,50 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Ideálny druh na likvidáciu premnožených ulitníkov.

Je to veľmi mimoriadny a atraktívny druh, pretože môže vyriešiť problémy v akváriu s inými slimákmi. Žiadne špeciálne nároky na vodu nemá. Na dne akvária by mal byť piesok alebo veľmi jemný štrk do ktorého sa zahrabe a čaká na svoju korisť.  Nie sú náročné na chov a aktívne sú prevažne v noci. 

Odporúčame chovať ju v počte 1 kus na 30 a viac litrovú nádrž. Viac kusov by bolo potom potrebné prikrmovať. Je možné chovať ich aj s trpasličimi krevetami. 

Kŕmenie: Ako korisť má iné druhy ulitníkov rovnakej alebo občas väčšej veľkosti. Loví ich dovtedy, pokiaľ v akváriu budú. Svoju korisť vysaje. Ak nemajú svoju obľúbenú potravu, uspokoja sa so všetkými možnými krmivami ako napr. zeleným kŕmením, s krmivom pre ryby, s ostatkami rastlín, s uhynutými rybami. Rastliny nepoškodzuje.

Odchov: Majú oddelené pohlavie a nemnožia sa rýchlo. Vajíčka kladie samostatne alebo v malých skupinkách na pevný povrch v nádrži. Vyliahnutie mláďat je po približne 1 mesiaci. Dospelosti sa dožije iba malé množstvo.

VIAC INFORMÁCII O SLIMÁKOVI CLEA HELENA SA DOČÍTATE V NAŠOM SAMOSTATNOM ČLÁNKU TU: Prečo je slimák Clea Helena ideálnym riešením?

Čeľaď: Buccinidae

Maximálna veľkosť: 2-3 cm

Vhodná teplota: 22-30 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 5-20 °dGH

Dĺžka života: 2-4 roky

Agresivita: likviduje iné slimáky hlavne kotúlky, inak mierumilovná, neničí rastliny

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MJ Avatar autora | 24.11.2020
zaujímavý tvor