Xiphophorus maculatus - Red Coral (Plata korálová červená)

Kód: 926
€2,16 €1,80 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Je kľudná, tolerantná akváriová rybička vhodná do spoločného akvária s podobne veľkými druhmi. Je nenáročná na chov, vhodná pre začínajúcich chovateľov. Doporučený počet rýb závysí od veľkosti akvária.Základná pomôcka je pomer 1cm dĺžky ryby= 1 liter vody. Pozor na prerybnenie! Tak ako všetky živorodky produkuje veľa detritu, čoho následkom môže byť zhoršenie kvality vody. 

Pohlavie je na pohľad rozoznateľné. Samci majú krátky pohlavný orgán- gonopodium. Samice sú väčšie, plnšie v oblasti bruška. Samci u trošku menší a štíhlejší. Rozmnožovanie prebieha po celý rok a samica rodí živé mláďatá. Gravidita samice trvá približne 4 týždne. 

Kŕmenie

Všežravec- pre dobré vyfarbenie a rast by strava mala byť pestrá a obsahovať mäsitú aj rastlinnú zložku(tá je pre dobrý rast nutná), vločky, granule.  

 

Čeľaď: Poeciliidae

Pôvod: Stredná Amerika (vyšľachtená) 

Maximálna veľkosť: 3-6 cm

Vhodná teplota: 22-27 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 7-8

Doporučená tvrdosť vody: 9-19 dGH

Dĺžka života: cca 3-5 roky

Agresivita: Kľudná, mierumilovná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: