Melanotaenia boesemani - Aterínka boesmanova

Kód: 1298
€3 €2,50 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Aterínka bosmanova je veľmi populárna rybička v akvaristike a dnes je vo svojom prirodzenom prostredí v ohrození vyhynutia. Táto rybka potrebuje rôznorodú stravu. V prípade, že jej podávate iba sušené jedlo, môžu stratiť svoje zafarbenie. Preto ich radšej kŕmte aj žiabronôžkami a patentkami.

Rozmnožovanie

Využívajú rastliny alebo "spawning mops" (niečo ako mop na umývanie dlážky, ale je to menšie a napodobňuje to rastliny) na kladenie vajíčok. Ideálne mať v akváriu, kde sa majú množiť 2 až 3 samice na jedného samca. Keď je samec pripravený na množenie, objaví sa mu biela časť na hlave. Vajíčka budú roztrúsené po rastlinách. Rodičov nie je potrebné oddeliť od vajíčok, pretože si ich nebudú požierať, pokiaľ ich budete normálne kŕmiť. Vajíčka by sa mali vyliahnuť po 2 dňoch a poter treba kŕmiť nálevníkmi alebo drvenými vločkami.

 

Čeľaď: Melanotaeniidae

Pôvod: Oceánia

Maximálna veľkosť: 8-12 cm

Vhodná teplota: 20-25 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 7-8

Doporučená tvrdosť vody: 10-20 dGH

Dĺžka života: 5 rokov

Agresivita: mierumilovná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: