Marisa cornuarietis

Kód: 431
€1,80 €1,50 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento druh nieje vhodný do rastlinných akvárií. V krátkej dobe dokáže skonzumovať veľké množstvo rastlín. Hodí sa skôr do kamenných nádrží bez rastlín kde žerie zvyšky potravy a riasy. Vynikajúci čistič, ktorý ocenia akvaristi pri odchove poteru. Občas sa dostáva mimo akvária, kde je krátko schopná prežiť. Znášajú aj veľmi znečistenú vodu s malým obsahom kyslíka. Sú citlivé na chemikálie ako formaldehyd a vštky chemikálie obsahujúce meď. 

Kŕmenie: Všežravec ale dáva prednosť rastlinám. Ak nemusí tak vôbec nežerie riasu. Keď nemá rastliny, tak obľubuje zeleninu (uhorku, mrkvu, špenát, šalát), krmivo pre ryby, uhynuté ryby, iných ulitníkov a ich vajíčka alebo riasy. 

Rozmnožovanie: Na rozmnoženie je treba samca aj samicu. Vajíčka kladie na rastliny pod hladinou. Vývoj vajíčiek trvá 2-3 týždne a zvykne ich byť 30-50. Samička ktorá si po párení spermie uchová, môže vajíčka klásť každé 3 týždne.

 

Čeľaď: Ampullariidae 

Maximálna veľkosť: 4-6 cm

Vhodná teplota: 18-28 °C

Potrava: Všežravec ale dáva prednosť rastlinám

Doporučené pH: 6-9

Doporučená tvrdosť vody: 7-30 dGH

Dĺžka života: 3-5 rokov

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte slimáky aklimatizovať pri izbovej teplote (slimáky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s slimákmi a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou slimáky prelovte do vášho akvária.

Ak slimáky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
N Avatar autora | 20.8.2021
objednala som si dovch a prisiel len jeden:(