Vieja breidohri pink 7+ cm

Kód: 80
€10 –4 %
Vieja breidohri pink 7+ cm
€10 –4 % €9,60 €8 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Vieja breidohri pink je pôvodom zo Strednej Ameriky a dožíva sa cca 15 rokov. Je pomerne náročná na chov a odporúča sa chovať vo vytvorenom páre. Pár spolu vydrží dlhodobo. Tento druh potrebuje veľké akvárium s priestorom na plávanie. Ideálne je vytvorenie skrýš z kameňov alebo rôznych koreňov atď.

V podstate sa jedná o nie až tak agresívnu Cichlidu, avšak v období trenia vie byť nepríjemná. Samce sú väčšie a majú krajšie sfarbenie ako samice.

Kŕmenie : Všežravec – granule, sezónny hmyz , malé rybičky, mrazená potrava. Odporúča sa však používať prevažne rastlinnú stravu

 

Čeľaď: Cichlidae

Pôvod: Stredná Amerika-Mexiko

Maximálna veľkosť: 18-22 cm

Vhodná teplota: 24-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 7-8

Doporučená tvrdosť vody: 10-18 dGH

Dĺžka života: cca 15 rokov

Agresivita: Kľudná ryba, v období trenia je značne agresívna

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: