Endler yellow tiger saddle black

Kód: 1211
€1,80 €1,50 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Ľudovo gupka alebo pávie očko. Je považovaná za najznámejšiu akváriovú rybičku vôbec. Pôvodom je z Južnej Ameriky kde bola objavená okolo roku 1856. Je to veľmi priateľská a mierumilovná rybička vhodná do jednodruhových ale aj spoločenských akvárií. Vhodná pre začínajúcich chovateľov.

Samček sa dožíva cca 1-2 roky, samička 2-3 roky. Samček je viac pestrejší a odlišuje sa od samičky svojou zadnou plutvou. Rozmnožovanie prebieha celý rok.

Tieto rybky sa pohybujú v strednej časti akvária. Minimálna veľkosť nádrže je 20l pre 1 samca a 2 samice. Väčšie nádrže sú lepšie. Ak to je možné, tak vždy chováme viac samičiek.

Rozmnožovanie

Prebieha celý rok a samice rodia živé mláďatá. Oplodnené samice môžu rodiť aj niekoľko mesiacov od prvého oplodnenia bez prítomnosti samca. Gravidita samice trvá 4 týždne. Poter prijíma potravu ihneď. Môžu prijímať vločky, lepšie je však prvých 14 dní kŕmenie artémiou pretože potom rýchlejšie rastú.

Kŕmenie : Všežravec – odporúčame pestrú stravu


Čeľaď: Poeciliidae

Pôvod: Južná Amerika : Venezuela, Barbados, Trinidad a Tobago, severná Brazília a Guyana 

Maximálna veľkosť: 3-6 cm

Vhodná teplota: 22-27 °C

Potrava: Všežravec, pre vyfarbenie by mala prijímať rastlinnú aj mäsitú potravu. Môže sa živiť aj umelými krmivami ako sú vločky, granule.

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 3-25 °dGH

Dĺžka života: samec 1-2 roky, samica 2-3

Agresivita: Priateľská a mierumilovná, vhodná je do jednodruhových ale aj do spoločenských akvárií

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: