Xenopus laevis - Drápatka vodná (zelená)

Kód: 1244
€2,40 €2 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Drápatka vodná je jedna z najčastejšie chovaných žiab u nás. Žije len vo vode. Stačí pre nich malé akvárium cca 60 litrov (pre pár). V nádrži by mali byť rastliny (aj plávajúce) a možnosť úkrytu. Substrát na dne nie je nutný. Akvárium je nutné zakryť, aby nemohla vyliezť. Výška vodného stĺpca by sa mala pohybovať medzi 15 až 30 cm. Nie je vhodné používať akvarijné filtre. Na stály pohyb vody bez ohľadu na to ako je nepatrný, sú žaby veľmi vnímavé a má na ne negatívny vplyv. Dožíva sa v priemere 15 rokov.

Potravou ju sú drobné vodné živočíchy (perloočky, buchanky, niteľnice atď.), Taktiež aj kúsky rybieho filé.

Rozmnožovanie je ľahké, predchádza mu prechodné zníženie teploty vody na 15 stupňov. Samičky znášajú 1000 - 2000 drobných vajíčok, z ktorých sa liahnu žubrienky. Druhý až tretí deň je nutné dospelé žaby oddeliť od žubrienok. Metamorfujú za 5 - 6 týždňov a pohlavne dospievajú ešte pred dosiahnutím jedného roka. Spočiatku je kŕmime sušenou žihľavou, neskôr kŕmením pre rybičky alebo žĺtkom.

Žaby sú veľmi citlivé na chemikálie. Toxicky na ne pôsobia tiež ióny kovov, preto nepoužívajte v nádrži žiadne kovy ani akvaristické prostriedky obsahujúce meď a iné ťažké kovy.

Neodporúčame žaby chovať s inými rybkami alebo vodnými živočíchmi.  

POZRITE SI VIDEO Z NAŠEJ CHOVNE

Čeľaď: Pipidae

Pôvod: Juhozápadná časť Afriky  

Maximálna veľkosť: 10-16 cm

Vhodná teplota: 10-26 °C

Potrava: drobné vodné živočíchy (perloočky, buchanky, niteľnice atď. 

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 2-15 dgh 

Agresivita: Kľudná, spoločenská 

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte živočíchy aklimatizovať pri izbovej teplote (živočíchy sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky so živočíchmi a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou živočíchy prelovte do vášho akvária.

Ak živočíchy hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MJ Avatar autora | 24.11.2020
píše sa v popise že sa nedoporučuje chovať s inými živočíchmi ale ja uspešne chovám 2 ks. s inými rybami