Poecilia wingei silverado

Kód: 1250
€1,44 €1,20 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Podrobný popis

Pochádza z Južnej Ameriky a je nenáročná na chov. Vhodná pre začínajúcich chovateľov. Dožíva sa približne 2 roky. V prítomnosti ďalších rýb je nekonfliktná a bezproblémová a teda vhodná do spoločného akvária.

Odporúčame chovať v skupine minimálne 6 kusov. Zaraďujeme ju k menším živorodkám a nie je vhodné tento druh chovať súčasne s väčšími rybami. Množí sa pomerne spoľahlivo a úmrtnosť mláďat je minimálna. Samčekovia sú oproti samičkám menší.

Pohybuje sa po celom akváriu. Minimálna veľkosť nádrže by mala byť aspoň 12l pre samca aj samicu. Inak je vhodná do miniakvárií ku krevetkám. 

Gravidita samičiek trvá cca 25 dní ale nie je to na nej moc vidieť. Vrhne naraz približne 10 mláďat (staršie samice aj 30) ktoré ihneď prijímajú potravu. Najvhodnejšie je kŕmiť ich drobným živím krmivom ako je napr. žiabronožka.

Kŕmenie: Všežravec: živá a mrazená potrava, vločky , granule

 

Čeľaď:  Poeciliidae

Pôvod: Južná Amerika-Venezuela

Maximálna veľkosť: 2-4 cm

Vhodná teplota: 23-27 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 7-8

Doporučená tvrdosť vody: 9-25 dKH

Dĺžka života: cca 2 roky

Agresivita: Kľudná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: