Cichlasoma Flowerhorn 5+ cm

Kód: 68
€9,60 €8 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Pohľad chovateľa: 

Cichlasoma Flowerhorn je hybrid, ktorý sa vo voľnej prírode nevyskytuje. Vznikol krížením viacerých druhov amerických cichlíd za účelom vyšľachtenia dravej, majestátnej, exkluzívnej ryby, ktorá ohúri akvaristických nadšencov. Jej názov Flower-kvet a horn-hrb je charakteristickým znakom týchto zaujímavých rýb. Čím väčší hrb a čím výraznejší kvet tým je Flowerhorn cennejší.

Na zahraničných eshopoch sa predávajú flowerhorny za stovky eur a ani tisícka nie je výnimkou.

Chovať Flowerhorny však nie je vôbec jednoduché a začiatočníkom vôbec nedoporučujeme.

Z vlastných skúseností doporučujeme niekoľko spôsobov.

1. spôsob: jeden samec v nádrži 250-300L.

2. spôsob: 1 pár v predelenej nádrži 400L kde po výtere samicu od samca oddelíme.

3. spôsob: do veľkej 600-1000L nádrže nasadíme niekoľko mladých flowerhornov.

Musia tam byť úkryty aby si ryby vytvorili svoje teritória. Ako doprovodné ryby pridáme veľké sumce popr. veľké prísavníky. Prísun váčšieho množstva živej, mrazenej potravy je nutnosťou inak najsilnejšie jedince zlikvidujú najslabšieho. Výkonná filtrácia, prekysličenie nádrže a častá výmena vody je takisto nutnosťou. Doporučujeme nádrž predimenzovať ďalším filtrom.

Ako pri chove ostatných amerických cichlíd musí chovateľ počítať s experimentovaním a reagovať na vývoj v nádrži. Aziati veria, že kto vlastní flowerhorna prinesie mu to štastie a bohatstvo. Ak sa rozhodnete pre Flowerhorna a akvárium mate v obývačke o dominantný prvok interiéru mate postarané.

Čeľaď: Cihlidae

Pôvod: Malajsia,Taiwan 1990

Maximálna veľkosť: 27-30 cm

Vhodná teplota: 24-30 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 7,5-8

Doporučená tvrdosť vody: 5-10 dGH

Dĺžka života: cca 10-12 rokov

Agresivita: Agresivna, teritoriálna

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Cichlasoma Flowerhorn

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: