Carassius auratus var. black telescope

Kód: 1566
€4,20 €3,50 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Závojnatky sú pomerne veľké ryby, takže by mali byť vo veľkých akváriách. Tieto rybky produkujú aj veľa exkrementov, takže budete potrebovať poriadne silný filter na odbúranie všetkých tých nečistôt. Pre jednu rybu treba aspoň 100 litrové akvárium, pre dve dvesto a tak ďalej. Keď majú málo miesta, stávajú sa agresívnymi a ohrýzajú si chvosty. Síce ich kupujete ako drobné rybky, ale vyrastú! Čiže žiadne okrúhle akvárium nie je pre tieto ryby vhodné. Mimochodom okrúhle akvária nie sú na chov rýb, ale iba pre rastliny. Nie sú vhodné ku tropickým rybám ako skalárguramatetrabojovnica, atď. Vodu im ohrievať netreba. Cez leto znáša vyššie teploty, ale v zime im treba nechať vodu chladnejšiu. Preto nie je vhodná ku tropickým rybám, ktoré potrebujú celoročne vyššie teploty.

Túto rybku môžete nájsť aj pod hovorovým menom Karas obyčajný.

Rozmnožovanie:

Tieto rybky sa ľahšie množia v jazierkach (treba dávať pozor na dravce, lebo kvôli závojnatým plutvám sa nevedia dosť rýchlo pohybovať), ale rozmnožia sa aj v akváriu. Samica kladie svoje lepkavé vajíčka na rastliny. Vajíčka by sa mali vyliahnúť za 48 až 72 hodín. Mladé závojnatky sú veľmi malé, ale budú veľmi rýchlo rásť. Najskôr budú hnedé, ale po 12 mesiacoch by sa mala objaviť už normálna farba.

 

Čeľaď: Carassius auratus auratus

Pôvod: Južná Ázia

Maximálna veľkosť: 12-17 cm

Vhodná teplota: 15-24 °C

Potrava: Všežravec - vločkové, granule, živé, mrazené

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 4-18 dGH

Dĺžka života: 10 rokov

Agresivita: mierumilovná

 

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: