Betta splendens super delta - samec (bojovnica pestrá)

Kód: 830
€7,08 €5,90 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Bojovnica pestrá patrí medzi najpopulárnejšie akvarijné rybičky chované v sladkovodných akváriách. Bojovnica pochádza z plytkých vôd Kambodže, Thajska, Laosu a Vietnamu, kde sa vyskytuje v záplavových oblastiach rieky Mekong, močiaroch a ryžových poliach. V pôvodnom prostredí obýva hlavne stojaté vody s nízkym obsahom kyslíka, čo si bojovnica kompenzuje pomocným dýchacím orgánom (labyrintom), vďaka ktorému dokáže dýchať aj atmosférický vzduch. Okrem bojovnice pestrej poznáme viac ako 70 druhov z početného rodu bojovníc, ktoré sa vyskytujú vo voľnej prírode. 

Bojovnica dokáže prežiť aj v 10 litrovom akváriu, minimálny odporúčaný objem je 20l a viac. Vo voľnej prírode sú jej prirodzeným habitatom rozľahlé močariská a záplavové územia. Bojovnice môžu dýchať aj vzduch nad hladinou takže nepotrebujú v akváriu okysličovač, tak ako väčšina akvarijných rýb.

Optimálna voda pre bojovnice by mala byť mäkká, teplá a s neutrálnym PH (6,7-7,4). Mnoho chovateľov si neuvedomuje, že Bojovnica pochádza z plytkých vôd tropických oblastí, čo znamená, že si vyžaduje vysokú teplotu vody v akváriu (24-27°C). Pokiaľ bude teplota nižšia ako 24°C budú bojovnice apatické a ich imunitný systém sa spomalí takže budú viac náchylné chorobám.

 

Čeľaď: labyrintkové (belontiiové)

Pôvod: Kambodža, Thaisko

Maximálna veľkosť: 7 cm

Vhodná teplota: 24-27 °C

Potrava: živá potrava, dopĺňaná inými druhmi krmiva živočíšneho pôvodu

Doporučené pH: 6,7-7,4

Doporučená tvrdosť vody: max do 20 °dGH

Dĺžka života: cca 2 až 3 roky

Agresivita: samček má silné teritoriálne inštinkty voči iným samcom

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybičky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybičkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou rybičky prelovte do vášho akvária.

Ak krevetky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: