Xiphophorus maculatus (plata škvrnitá)

Kód: 374
€1,40 €1,17 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Ideálna rybka pre začínajúcich akvaristov, pretože je nenáročná na chov a dobre sa množí. Sú tolerantné k vlastnostiam vody. Prežijú či už v mäkkej ale aj tvrdej vode avšak voda musí byť bez škodlivín. To sa dá dosiahnuť iba účinnou filtráciou. Detrit je nutné pravidelne odstraňovať, pretože veľa akvaristov si často neuvedomuje, že tieto rybky spia na dne. Pri zanedbanom akváriu potom hlavne u samcov dochádza k bakteriálnemu rozpadu plutiev.

Tieto rybky sa pohybujú v celej časti akvária. Minimálna veľkosť nádrže je 20l pre 1 samca a 2 samice. Väčšie nádrže sú lepšie. Ak to je možné, tak vždy chováme viac samičiek.

Rozmnožovanie

Prebieha celý rok a samice rodia živé mláďatá. Oplodnené samice môžu rodiť aj niekoľko mesiacov od prvého oplodnenia bez prítomnosti samca. Gravidita samice trvá 4 týždne. Poter prijíma potravu ihneď. Môžu prijímať vločky, lepšie je však prvých 14 dní kŕmenie artemiou pretože potom rýchlejšie rastú.

 

Čeľaď: Poeciliidae

Pôvod: Stredná Amerika, Mexiko 

Maximálna veľkosť: 4-6 cm

Vhodná teplota: 22-27 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 7-8

Doporučená tvrdosť vody: 9-19 dGH

Dĺžka života: cca 3-5 roky

Agresivita: Kľudná, mierumilovná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: