Haplochromis nyererei 3-4 cm

Kód: 176
€2,40 €2 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Haplochromis nyererei je pôvodom z Afriky, vo väčších akváriách sa dožíva 8-10 rokov. Je pomerne náročná na chov a odporúčame ju chovať v pomere 1 samec a 4 samice.

Je to extrémne agresívna ryba ktorá sa netoleruje so samcami ani z rovnakého odchovu. Silnejší samec zabije toho slabšieho a prenasleduje samice k neustálemu treniu. Dospelého veku dosahujú cca v ôsmich mesiacoch.

Kŕmenie : Všežravec – Všetky druhy krmiva, hmyz

 

Čeľaď: Cichlidae

Pôvod: Afrika: jazero Victoria

Maximálna veľkosť: 9-12 cm

Vhodná teplota: 22-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 8-9

Doporučená tvrdosť vody: 15-20 dGH

Dĺžka života: cca 8-10 rokov v akváriu nad 200 litrov

Agresivita: Veľmi vysoká

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 22.1.2020
Dlho som zháňal túto rybku a našiel som ju iba tu. Keď mi prišla bol som veľmi spokojný aj s doručením aj s kondíciu rybky. Určite to nebol môj posledný nákup :)