Pelvicachromis pulcher - Ostriežik purpurový 3-4 cm

Kód: 179
€1,44 €1,20 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Pelvicachromis pulcher je nazývaný aj ako Ostriežik Purpurový. Pochádza z Afriky. Je pomerne nenáročný druh na chov vhodný aj pre začiatočníkov, pri dobrej starostlivosti sa dožíva aj 6 rokov.

Odporúčame chovať v páre. Dospelé jedince toho istého pohlavia nemožno chovať v jednom akváriu. Skôr či neskôr silnejší jedinec zabije toho slabšieho. Je to jedna z menších Cichlid so zaujímavým sfarbením. Samec ma predĺžené nepárové plutvy a samička je plnšia v oblasti bruška.

Čeľaď: Cichlidae

Pôvod: Afrika: Kongo, Nigéria, Etiopia, Kamerun

Maximálna veľkosť: 8-10 cm

Vhodná teplota: 24-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 5,5-7,5

Doporučená tvrdosť vody: 5-12 dGH

Dĺžka života: cca 6 rokov

Agresivita: Mierumilovná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: