Epiplatys dageti - Šťukovec priečnopruhý (Kaprozúbka Dagetova)

Kód: 383
€2,16 €1,80 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Väčšinu dňa trávi nehybne tesne pod hladinou alebo v spleti rastlín. Je dravá a dá sa chovať len v spoločnosti väčších rýb. Vyžaduje živú potravu, prípadne loví rybí poter. Dobre sa cíti v husto zarastenom akváriu, s obľubou sa zdržuje v spleti koreňov plávajúcich rastlín. Na kvalitu vody nie sú príliš náročné, ale voda by nemala byť stará, je nutná jej pravidelná výmena. 

Pôvod: Afrika 

pH: 6 - 7 

Veľkosť: 3 - 4 cm 

Tvrdosť: 4 - 12°dGH 

Teplota: 22 - 26°C 

Chov: pomerne jednoduchý 

Dĺžka života: cca 3 roky 

Doporučený počet rýb: 1 samec a viac samíc

Veľkosť nádrže: 40 l 

Potrava: živé kŕmenie všetkého druhu, adekvátne veľkosti rýb, milujú napr. larvy komárov a drosophily, ktoré s chuťou zbierajú z hladiny. V núdzi je možné použiť aj vločkové krmivo. 

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Kaprozúbka Dagetová

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: