Procambarus alleni - Rak floridský

Kód: 932
€8,40 €7 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Má krásnu žiarivú belasú až tmavomodrú farbu, ktorá sa vekom zintenzívňuje. Môže dorásť až do veľkosti 20 cm. Minimálna veľkosť akvária je 80 litrov. Dobrá filtrácia vody a dostatočný okysličovač je nevyhnutnosťou. Rak ničí rastliny. Vhodné sú dekorácie, kamene, konáre na vytvorenie dostatku úkrytov. Pri vhodných podmienkach je rozmnožovanie bezproblémové.

Pohlavie rakov je možné odlíšiť uložením takzvaných genopórov na spodnej strane. Samice majú genopóry pri treťom páre končatín a samce pri piatom páre. Samci majú na klepetách výrazne biele výstupky. 

Čeľaď: Cambaridae 

Maximálna veľkosť: 20 cm 

Vhodná teplota: 20-27 °C

Doporučené pH: 7-8 

Doporučená tvrdosť vody: 10-25 °dKH

Potrava: Rak je všežravec 

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
AP Avatar autora | 25.11.2020
s rakom sme spokojný,prišiel v poriadku a aj sa dobre aklimatizoval medzi ostatnými rybkami.Ďakujem