Neocaridina davidi - Bloody mary

Kód: 197
€2,40 €2 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Neocaridina davidi - Bloody mary

Tieto pozoruhodné živočíchy sa stávajú čoraz populárnejšími medzi chovateľmi. 

Práve vďaka rozmanitým farbám a nenáročnosti chovu sú veľmi populárne a vhodné aj pre začínajúcich chovateľov. Krevety Neocaridina davidi sú pracovité živočíchy, čo z nich robí užitočných obyvateľov akvária. Sú známe pokojným a neagresívnym správaním, dorastajú do dĺžky 3cm a dožívajú sa cca 2 roky. Krevetka je čulá a neskrýva sa.

Chov

Trpasličie krevety je možné chovať aj v spoločnom akváriu, avšak potrebujú k sebe neagresívnych spoluobyvateľov. Ideálnym partnerom je napr. Trigonostigma heteromorpha-Razbora klinoškvrnná, Poecilia wingei endler, slimáky alebo prísavníky. Prítomnosť väčších rýb môže krevetky stresovať. Väčšina druhov rýb považuje krevety za korisť a môže ich loviť, obzvlášť mladé jedince.

Na chov stačí malé akvárium, závisí to však od počtu chovaných kusov. Malý počet jedincov môže prosperovať v 5 litrových nádržiach, ale vhodnejšie je chovať ich v nádržiach väčších ako 12 litrov.

Podmienky akvária

Vo voľnej prírode žijú v potokoch a v rybníkoch zarastenými rastlinami a skalnatým substrátom. Takže vo vašom akváriu by ste sa mali snažiť, čo najviac napodobniť ich prirodzené prostredie. Neocaridiny prosperujú v husto vysadených akváriách, ktoré majú veľa štrbín a machov.

Je vhodné im zabezpečiť možnosť úkrytu ako napr. husté rastliny, machové porasty, rôzne skalky atď. Akvárium je nutné prikryť, pretože krevety z neho môžu vyliezť alebo v ojedinelých prípadoch aj vyskočiť. Ak zaregistrujete takéto správanie, je potrebné spozornieť a skontrolovať kvalitu vody alebo posúdiť vhodnosť chovaných rýb spoločne s krevetami. Krevety na suchu hynú.

Krevety by sa mali dávať iba do zabehnutých akvárií. Na rozdiel od rýb, sú oveľa viac citlivé na dusíkaté látky. Taktiež sú citlivé na chlór. Do akvária je vhodné pridať zdroj vápniku (napr. sépiovú kosť).

Pokiaľ ide o substrát, môžete použiť malé kamienky na replikáciu skalnatého substrátu, na ktorý sú zvyknuté. Na vytvorenie úkrytov môžete tiež použiť mach (dôležité pri rozmnožovaní). Vhodný je napríklad Java Moss. Pamätajte, že čím sa vaše krevety budú cítiť bezpečnejšie, tým bude ich farba jasnejšia.

Rozmnožovanie

Ide o jeden z najľahšie chovateľných a množiteľných druhov a znáša široký rozsah podmienok. V skutočnosti rozmnožiť krevetky v domácom akváriu nie je žiadna veda ak budete dbať na dva dôležité faktory. Je to stabilita a kvalita vody, zaistenie zdravia a pohodlia pri nosení vajec.

Krevety potrebujú pravidelný zdroj potravy s potravinami s vyšším obsahom bielkovín. Ideálne je chovať ich v skupinách, pretože sa radi zhlukujú.

Kŕmenie

Ak budete krevetky pozorovať, uvidíte, že veľkú časť dňa trávia pasením sa na čomkoľvek vo vašom akváriu: rastliny, mach, substrát atď. Čo sa týka potravy, je to všežravec. Živí sa riasami, rastlinami, živočíšnym odpadom, uhynutými živočíchmi ovocím, umelými krmivami pre ryby alebo krevety.

Krevety sú vo voľnej prírode “čistiace prostriedky,“ takže budú jesť takmer všetko na čo narazia. Vhodné krmivo je napríklad Tropical – Crusta Shrimp Sticks, tekvica Hokkaido alebo sušená žihľava. Okrem toho môžete stravu doplniť o mrazené potraviny a zeleninu. Pamätajte, že krevety sú malé a nevyžadujú veľa jedla.

Čaľaď / Pôvod

Čeľaď: Atyidae Pôvod: Umelo vyšľachtené

Podmienky vody

Teplota vody: 18-28 °C Odporúčané pH: 6,8-8 Tvrdosť vody: 8-25 °dKH

Dĺžka života / Veľkosť

Priemerná dĺžka života: 2 roky Maximálna veľkosť: 3 cm

Povaha

Povaha: Veľmi pokojná, mierumilovná

Doprava a záruka

Možno si kladiete otázku: „Ako mi doručia živočíchy, ktoré som si objednal/a ?”

Všetky zásielky posielame v našich špeciálnych boxoch, ktoré sú odolné voči pádu, horúčave a mrazom, takže živočíchy posielame celý rok. Tieto boxy zaručujú, že sa k vám zásielka dostane v poriadku. Na prepravu využívame kuriérsku spoločnosť a taktiež vlastnú prepravu.

V prípade, ak by s doručenou zásielkou bol akýkoľvek problém, stačí, ak urobíte fotografiu boxu a jeho obsahu a zašlete nám ju na email info@toprybicky.sk. V takom prípade vašu reklamáciu bezodkladne vybavíme.

Aklimatizácia

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup:

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte krevetky aklimatizovať pri izbovej teplote (krevetky sú v balíku v tme, čiže môžu byť stresované).

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s krevetkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou, čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou krevety prelovte do vášho akvária.

Ak krevetky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: