Gymnocorymbus ternetzi - tetra čierna

Kód: 974
€1,44 €1,20 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Mierumilovná, hejnovitá rybka vhodná do spoločenských akvárií. Je nenáročná na chov. Má rada husto osádzané akváriá, ktoré by nemali byť príliš osvetlené.

Chovať sa odporúča v skupine s minimálne 10 jedincami a viac, pretože ich chovanie závisí od počtu rybiek v nádrži. Ak sú chované v malom množstve, zdržujú sa v spodnej časti akvária. Väčšie skupiny vytvárajú takzvané školy, plávajúce po celom akváriu.

Veľkosť nádrže pri bežnom chove by mala byť aspoň 80-120l. Nádrž osadená hustým porastom s voľným priestorom. Celkovo by malo byť vysadených 60-70% plochy. Dno by mal tvoriť materiál s 3-5mm zrnitosťou tmavej farby, pretože rybkám poskytne pocit bezpečia a lepšie vynikne ich vyfarbenie.

Kŕmenie

 Ich potravou sú nitenky, palatenky, perloočky, vhodné sú aj živé alebo mrazené buchanky. Môžu sa kŕmiť aj sušeným vločkovým krmivom alebo hlávkovým šalátom. Kŕmiť by sa mala v menších množstvách ale častejšie.

 

Čeľaď: Characidae

Pôvod: Južná Amerika: Brazília, Peru, Kolumbia

Maximálna veľkosť: 3-5 cm

Vhodná teplota: 20-24 °C

Doporučené pH: 6-7,5

Doporučená tvrdosť vody: 3-12 dGH

Dĺžka života: cca 5 rokov

Agresivita: Mierumilovná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: