Neonka zlatá - Paracheirodon innesi sp. Gold

Kód: 302
€1,20 €1 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Paracheirodon innesi sp. Gold ľudovo Neonka zlatá pôvodom z Južnej Ameriky. Je pomerne nenáročná na chov, vhodná pre začínajúcich chovateľov. Takisto je nekonfliktná a vhodná do väčšiny akvárií. V akváriu sa dožíva cca 4 roky, vo voľnej prírode len jeden rok.

Rybka sa zdržuje v dolnej a strednej časti akvária a jej chovanie je ovplyvnené počtom. Odporúčame minimálne 10 kusov kedy vytvárajú tzv. školy a plávajú v celej časti akvária. Pri menšom počte sa neonky  zdržujú v spodnej časti akvária. Samčekovia sú štíhlejší a pohlavie možno rozoznať až v dvoch až troch mesiacoch.

Kŕmenie : suché vločkové krmivo, odporúčame kŕmiť v menších množstvách ale v častejších intervaloch

 

Čeľaď: Characidae

Pôvod: Umelo vyšľachtená

Maximálna veľkosť: 3-4 cm

Vhodná teplota: 23-27 °C

Potrava: Jemné suché, mrazené a živé krmivá

Doporučené pH: 5,5-6,5

Doporučená tvrdosť vody: 2-10 dGH

Dĺžka života: cca 4 roky

Agresivita: Veľmi znášanlivá ryba

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: