Hyphessobrycon herbertaxelrodi - neonka čierna

Kód: 365
€1,56 €1,30 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Je to čulá, mierumilovná rybka nenáročná na chov. Väčšinu času trávi tesne pod hladinou. Najlepšie sa znášajú s tetrami cisárskymi alebo s inými tetrovitými rybami. Obľubujú nádrž zarastenú s plávajúcimi rastlinami na rozptýlenie ostrého svetla, tmavšie dno, dostatočný priestor na plávanie, a stále prúdenie vody. Výraznejšie sfarbenie získavajú, ak sú chované v mäkkej a kyslej vode. Samček je štíhlejší, samička je plnšia v bruchu.

Rozmnožovanie

Na rozmnožovanie sú najvhodnejšie 1 ročné ryby, samček môže byť aj starší. Rybky sú náročnejšie na výber partnera. Po trení je nutné chovný párik odloviť a vybrať z trecieho akvária pretože majú tendenciu požierať ikry. Ikry sú citlivé sa svetlo a otrasy.  V prvých dňoch po rozplávaní, mladé rybky potrebujú jemnú živú potravu. 

 

POZRITE SI VIDEO PRIAMO Z NAŠEJ CHOVNE

 

 

Čeľaď: Characidae

Pôvod: Južná Amerika

Maximálna veľkosť: 4-5 cm  

Vhodná teplota vody:  23-27 °C

Potrava: Jemné suché, mrazené a živé krmivá

Odporučené pH: 5-7

Odporučená tvrdosť vody: 5-15 dGH

Dĺžka života: v akváriu cca 4 roky

Agresivita:  Veľmi znášanlivá, spoločenská ryba

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: