Trigonostigma heteromorpha - Razbora klinoškvrnná

Kód: 809
€1,20 €1 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Patrí medzi 10 najobľúbenejších rýb medzi európskymi akvaristami. Je to mierumilovná rybka, ktorá má rada zatienené akvárium, kde najlepšie vynikne jej vyfarbenie. Akvárium by malo byť čisté a s pomocou filtrácie zaistené mierne prúdenie vody.

V akváriu by mali byť vysadené rastlinky ľubovoľného typu a zaistený priestor na plávanie. Je vhodná aj pre začínajúcich akvaristov. Veľkosť akvária by mala byť aspoň 50 litrov. Doporučený počet kusov je minimálne 6.

Kŕmenie

Je nenáročná na potravu a môžeme ju kŕmiť živou potravou, mrazenou potravou, vločkovým alebo granulovým krmivom. Kŕmiť by sa mala radšej menej ale častejšie.

Rozmnožovanie

Pripravíme treciu nádrž bez substrátov a na dno dáme rošt. Pre liahnutie je potrebné aby voda nepresiahla 11 stupňov dKH. Chovný pár sa spravidla trie na druhý deň. Vytiera sa na spodnú stranu širších listov ako napr. Cryptocoryne ale veľké množstvo ikier spadne na dno. Po vytrení je nutné chovný párik odloviť. Plody sa liahnu za 1-2 dni. V prvých dňoch visia na rastlinách a rozplávajú sa za 4-6 dní a prijímajú drobnú živú potravu.

 

POZRITE SI VIDEO PRIAMO Z NAŠEJ CHOVNE

 

Čeľaď: Cyprinidae 

Pôvod: Juhovýchod Ázie: Jáva, Broneo, Sumatra, Thajsko, Malajsia

Maximálna veľkosť: 4-5 cm

Vhodná teplota: 22-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6,5-7,5

Doporučená tvrdosť vody: 3-15 dGH

Dĺžka života: cca 3-5 rokov

Agresivita: Mierumilovná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: