Trichopodus leerii - Gurama perleťová

Kód: 140
€2,16 €1,80 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Pochádza z  Juhovýchodnej  Ázie, dožíva sa až 10 rokov a je nenáročný druh na chov. Pohybuje sa v oblasti celého akvária. Tento druh odporúčame chovať v páre po prípade vo väčšej skupine. Vadia mu otrasy a prudké pohyby v blízkosti akvária. Potrebuje veľký počet úkrytov. Odporúčame chovať ju s rozvnako miernymi rybkami inak sa bude schovávať. Minimálna veľkosť akvária by mala byť 100l. Samci  v období  trenia zápasia a správajú sa agresívne. Samička je menšia, plnšia v oblasti bruška, samček sa odlišuje špicatou chrbtovou plutvou potiahnutou dozadu.

Rozmnožovanie:

Samček stavia na hladine penové hniezdo. Ikry ktoré spadli na dno pozbiera a vyprskne do hniezda. Samička mu niekedy pomáha ale tiež občas ikry požiera. Po trení samičku odlovíme a znížime stĺpec vody na 15 cm. Prvé 3 dni po vyliahnutí ich nie je potrebné kŕmiť. Po rozplávaní prijímajú jemnú živú potravu. Po 4 týždňoch si poter začína vytvárať prídavné dychové ústrojenstvo - labyrint. V tomto období je potrebné začať znovu kŕmiť jemnou potravou, inak by sa mohli zadusiť. 

 

Čeľaď: Osphronemidae

Pôvod: Thajsko, Malajzia

Maximálna veľkosť: 12 cm

Vhodná teplota: 24-30 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 5,5-8

Doporučená tvrdosť vody: 2-30 dGH

Dĺžka života: cca 5-8 rokov

Agresivita: Spoločenská ryba

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: