Xiphophorus hellerii black - mečúň mexický var. čierna

Kód: 887
€2,04 €1,70 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Je nenáročná rybička na chov pôvodom zo Strednej Ameriky(len pôvodný druh, všetky farebné varianty boli umelo vyšľachtené), vhodná do spoločného akvária. Tieto živorodky je najlepšie chovať v skupinách s prevahou samíc. Počet kusov závisí od veľkosti akvária. Minimálna veľkosť akvária je 60 litrov, avšak pre chov Mečúňa mexického odporúčame akvárium nad 100 litrov. 

Dožíva sa cca 2-3 roky, niekedy aj dlhšie. Samčekovia sa dožívajú kratšie ako samice. Samička je väčšia, zavalitejšia a chvostovú plutvu má bez mečového výbežku. Samec má pretiahnutú chvostovú plutvu do špice.(Mečík)

Samčekovia zvádzajú medzi sebou súboje ale bez následkov. Vyhovuje dostatok rastlín pre úkryt malých rybičiek pred požieraním samičky. Počet mláďat závisí od veľkosti samičky.

 

POZRITE SI VIDEO PRIAMO Z NAŠEJ CHOVNE

 

Čeľaď: Poeciliidae

Pôvod: Stredná Amerika

Maximálna veľkosť: 6-10 cm

Vhodná teplota: 21-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 7-8

Doporučená tvrdosť vody: 6-20 dGH

Dĺžka života: cca 2-3 roky

Agresivita: Kľudná, mierumilovná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
VT Avatar autora | 9.10.2020
Pekné zdravé ryby