Xiphophorus maculatus (plata škvrnitá) - Blue tuxedo

Kód: 371
€1,80 €1,50 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Kľudná rybka pohybujúca sa v strednej časti akvária. Je veľmi nenáročná na chov. Pohlavie sa dá rozoznať na prvý pohľad - samec má krátky pohlavný orgán (gonopodium). Samice sú robustnejšie a plnšie v bruchu. Samci sú o niečo menší a štíhlejší.

Tieto rybky sa pohybujú v strednej časti akvária. Minimálna veľkosť nádrže je 20l pre 1 samca a 2 samice. Väčšie nádrže sú lepšie. Ak to je možné, tak vždy chováme viac samičiek.

Rozmnožovanie

Prebieha celý rok a samice rodia živé mláďatá. Oplodnené samice môžu rodiť aj niekoľko mesiacov od prvého oplodnenia bez prítomnosti samca. Gravidita samice trvá 4 týždne. Poter prijíma potravu ihneď. Môžu prijímať vločky, lepšie je však prvých 14 dní kŕmenie artemiou pretože potom rýchlejšie rastú.

Čeľaď: Poeciliidae

Pôvod: Stredná Amerika

Maximálna veľkosť: 4-6 cm

Vhodná teplota: 22-27 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 7-8

Doporučená tvrdosť vody: 9-19 dGH

Dĺžka života: cca 3-5 roky

Agresivita: Kľudná, mierumilovná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: