Corydoras sterbai - Pancierníček Sterbov

Kód: 542
€3,60 €3 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Corydoras Sterbai

Čulá ale zároveň plachá rybka. Žije na dne akvária. Má čierne telo so striebornými pruhmi a škvrnami. Rybka je kľudná a mierumilovná a nie je pre ňu vhodné ostré dno. Odporúčané je akvárium s rastlinami s jemným štrkom alebo pieskom na dne. Nádrž musíme udržiavať v čistote, každý týždeň meniť časť vody. Potravu prijíma iba na dne akvária. Občas môže prijímať atmosférický kyslík, preto je potrebné zaistiť prístup k hladine.  

Čeľaď: Callichthyidae

Pôvod: Južná Amerika: Brazília – rieka Guaporé

Maximálna veľkosť: 6-8 cm

Vhodná teplota: 22-26 °C

Potrava: Všežravec – vločkové krmivo, tablety, mrazená aj živá potrava

Doporučené pH: 6-7

Doporučená tvrdosť vody: 3-12 °dGH

Dĺžka života: cca 3-5 rokov

Agresivita: Kľudná, mierumilovná, vhodná do spoločenských akvárií

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: