Pterophyllum scalare (Skalár) - Red Devil

Kód: 218/3-3 218/4-5 218/XL Zvoľte variant
€3 €3,60 €7,20 od €3 €2,50 bez DPH €3 bez DPH €6 bez DPH od €2,50 bez DPH
Skladom Skladom Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Variant

Dostupné vo veľkostiach 3-3,5 cm4-5 cm a veľkosť XL. Pri veľkosti XL skalár dosiahol svoju maximálnu veľkosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Akváriová rybička s ktorou sa stretol už snáď každý. Patrí medzi najpopulárnejšie rybky vôbec a do Európy bola privezená v roku 1911. Z pomedzi všetkých druhov Cichlíd sa Scalar vyznačuje svojím plochým vzhľadom. Týmto  neobvyklým výzorom sa stáva jedinečným a  v dospelosti dokáže vyrásť až  na veľkosť 20cm.

Je to pomerne nenáročná ryba na chov, vhodná pre začínajúcich chovateľov.  Dožíva sa cca 10 rokov. V menšom akváriu odporúčame chovať len jeden pár aby nedochádzalo k súbojom v období trenia. V tomto období si samec chráni teritórium a vie byť agresívny.

Vhodné druhy v spoločnom akváriu sú napríklad pancierniky alebo prísavníky. Vhodné sú taktiež  rastliny a rôzne umelo vytvorené úkryty. Vyhovuje jej vysoké a priestranné akvárium kde môže naplno rozprestierať svoje nádherné plutvy.

Kŕmenie : Všežravec – dôležitá je pestrosť a striedanie stravy, po podávaní jednej stravy dlhodobo prestáva prijímať potravu

 

POZRITE SI VIDEO PRIAMO Z NAŠEJ CHOVNE

 

Čeľaď: Cihlidae

Pôvod: Južná Amerika-povodie Amazonky

Maximálna veľkosť: 12-20 cm

Vhodná teplota: 24-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 5-15 dGH

Dĺžka života: cca 10 rokov

Agresivita: Kľudná, hejnová ryba

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: