Trichopodus trichopterus sumatranus - Gurama modrá

Kód: 128
€1,68 €1,40 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Kľudná rybka citlivá na otrasy. Samci sú k sebe agresívny a v dobe trenia zvádzajú medzi sebou boje. Doporučujeme chovať ich pri rovnako miernych rybách, inak sa budú schovávať. Vyžadujú priestor na plávanie. V akváriu by malo byť veľké množstvo úkrytov pre samičky. Vyžadujú čistú vodu a dobrú filtráciu. Akvárium by malo byť zakryté pretože zvyknú vyskakovať. Pozor na slepú hladinu. Kyslík prijíma žiabrami z vody ale aj ústami priamo zo vzduchu nad hladinou. Ak im zabránime prístup ku vzduchu nad hladinou tak sa doslova utopia. 

Rozmnožovanie

Samček stavia na hladine penové hniezdo. Ikry ktoré spadli na dno pozbiera a vyprskne do hniezda. Samička mu niekedy pomáha ale tiež občas ikry požiera. Po trení samičku odlovíme a znížime stĺpec vody na 15 cm. Prvé 3 dni po vyliahnutí ich nie je potrebné kŕmiť. Po rozplávaní prijímajú jemnú živú potravu. Po 4 týždňoch si poter začína vytvárať prídavné dychové ústrojenstvo - labyrint. V tomto období je potrebné začať znovu kŕmiť jemnou potravou, inak by sa mohli zadusiť. 

Čeľaď: Osphronemidae

Pôvod: Južná a východná Ázia, Sumatra

Maximálna veľkosť: 10-14 cm

Vhodná teplota: 22-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-8,5

Doporučená tvrdosť vody: 5-35 dGH

Dĺžka života: cca 10 rokov

Agresivita: Kľudná, mierumilovná 

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Gurama modrá

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MM Avatar autora | 9.10.2020
Ďakujem za dodanie tovaru aj za rybičky gurama modrá. Všetky rybičky v super kondíciu. Ďakujem. Veľká spokojnosť.