Macropodus opercularis - Rajovec

Kód: 143
€1,92 €1,60 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Je pôvodom z Ázie a dožíva sa približne 5 rokov. Je to pomerne nenáročná rybka na chov vo vašom akváriu.  Je to celkom pokojná rybka s ktorou nezvyknú bývať problémy avšak samček voči samčekovi svojho druhu sa môže správať agresívne. Z pravidla v  období  trenia môže byť agresívny aj voči ďalším druhom rýb v spoločnom akváriu. Preto odporúčame chovať  v pomere 1 samec a 2-3 samičky. Samček je oveľa žiarivejšie sfarbený  a má dlhšie plutvy. Minimálna veľkosť akvária je 60l. Pohybujú sa prevažne v strednej časti nádrže. 

Rozmnožovanie

Samec stava penové hniezdo na hladine. Po trení je potrebné samicu odloviť. Samca odloviť až keď sa mláďatá rozplávajú. Vyliahnutie trvá 20-30 hodín, poter sa rozpláva do 3 dní. Prvé kŕmenia by mali byť práškovými krmivami alebo žĺtkom z natvrdo uvarených vajec.

Kŕmenie  :  Všežravec : krmivo, mrazená a živá potrava

 

Čeľaď: Osphronemidae 

Pôvod: Ázia: Korea, Vietnam, Čína

Maximálna veľkosť: 6-12 cm

Vhodná teplota: 15-25 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 8-12 dGH

Dĺžka života: cca 5 rokov

Agresivita: Relatívne kľudná ryba. Medzi samcami sa objavuje agresivita

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
P Avatar autora | 26.10.2022
Súper