Colisa lalia - gurama krpatá

Kód: 1283
€4,68 €3,90 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Gurama koliza, je nádherná mierumilovná ryba. Najčastejšie sa vyskytuje v červenom variante s modrými pruhmi alebo v modrom variante. Samce sú väčšie a farebnejšie, samice sú menšie a menej výrazné. Ideálne je chovať ich v páre, pretože tieto guramy - kolizy sú teritoriálne ku príslušníkom vlastného druhu, ale aj k rybám podobnej veľkosti.

Vyžadujú sa dobré parametre vody a zarastené akvárium. Dobre sa im darí, ak sa im dávajú kvalitné vločky, živá a mrazená strava. Sú dobrými spoločníkmi iným mierumilovným rybám a dobre sa na nich pozerá keď sa naháňajú.

Kolizy sa pomerne jednoducho množia. Najlepšie sa budú množiť v 40 litrovom akváriu s miernym prúdom a s veľkým množstvom rastlín, aj tých, čo plávu na hladine. Na množenie im o trochu zvýšte teplotu vody. Množenie sa začína tým, že samec začne stavať na hladine hniezdo z bublín. Samec sa obtočí okolo samice a vytlačí z nej vajíčka, ktoré uloží do hniezda a oplodní. Po množení by ste mali samicu dať do iného akvária, lebo samcove inštinkty hovoria, že má urputne chrániť hniezdo a môže samicu aj zabiť. Inak sú samce gurám vynikajúci otcovia a budú sa o mladé starať aj po vyliahnutí vajec.

Čeľaď: Osphronemidae

Pôvod: Južná Ázia

Maximálna veľkosť: 5-6 cm

Vhodná teplota: 23-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6,5-8

Doporučená tvrdosť vody: 4-18 °dGH

Dĺžka života: 7 rokov

Agresivita: mierumilovná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: