Trichopodus trichopterus sumatranus silver platina - Gurama strieborná

Kód: 137
€3 €2,50 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Je vyšľachtený druh ryby dožívajúci sa až 10 rokov. Je pomerne nenáročná rybka na chov, ktorú odporúčame chovať v páre. Je kľudná a citlivá na otrasy. Samčekovia v období trenia zvyknú medzi sebou zápasiť preto odporúčame v malom akváriu chovať len jedného samca. 

Doporučujeme chovať ich pri rovnako miernych rybách, inak sa budú schovávať. Vyžadujú priestor na plávanie. V akváriu by malo byť veľké množstvo úkrytov pre samičky. Vyžadujú čistú vodu a dobrú filtráciu. Akvárium by malo byť zakryté pretože zvyknú vyskakovať. Pozor na slepú hladinu. Kyslík prijíma žiabrami z vody ale aj ústami priamo zo vzduchu nad hladinou. Ak im zabránime prístup ku vzduchu nad hladinou tak sa doslova utopia. 

Samička je menšia, plnšia v oblasti bruška. Samec má  chrbtovú plutvu potiahnutú vzadu do špičky.

Rozmnožovanie

Samček stavia na hladine penové hniezdo. Ikry ktoré spadli na dno pozbiera a vyprskne do hniezda. Samička mu niekedy pomáha ale tiež občas ikry požiera. Po trení samičku odlovíme a znížime stĺpec vody na 15 cm. Prvé 3 dni po vyliahnutí ich nie je potrebné kŕmiť. Po rozplávaní prijímajú jemnú živú potravu. Po 4 týždňoch si poter začína vytvárať prídavné dychové ústrojenstvo - labyrint. V tomto období je potrebné začať znovu kŕmiť jemnou potravou, inak by sa mohli zadusiť. 

 

Čeľaď: Osphronemidae

Pôvod: Južná a východná Ázia, Sumatra

Maximálna veľkosť: 10-15 cm

Vhodná teplota: 22-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-8,5

Doporučená tvrdosť vody: 5-25 dGH

Dĺžka života: cca 10 rokov

Agresivita: Kľudná, mierumilovná 

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: