Barbus tetrazona green - Mrenka machová

Kód: 791
€1,44 €1,20 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Jedna z najvýraznejších a najviac chovaných akváriových rýb. Nie je určená pre chov úplným začiatočníkom. Rybka vyžaduje stále čistú vodu, pretože aj malé množstvo jednobunečných živočíchov, spôsobuje rybke zdravotné problémy.

Nádrž by mala byť dostatočne veľká, aby mala dostatočný priestor na plávanie a tiež by v akváriu mal byť dostatočný počet rastlín. Ak je chovaná vo väčšom počte (aspoň 8ks) tak vám spríjemní pohľad do akvária svojím neustálym a živým plávaním. Nádrž by mala mať aspoň 60 litrov. 

Rozmnožovanie:

Pripravíme nádrž o veľkosti 20-30 litrov bez substrátu, pridáme iba pár jednolistových rastlín. Voda v nádrži by mala byť 5-7 °dGH pri pH 6,3-6,8 a teplota o 2-3 stupne vyššia ako v pôvodnom akváriu. Samica ikry vytrie voľne do vody a samec ich začne oplodňovať. Neoplodnené ikry treba ihneď vybrať aby nedošlo k zapliesneniu.

Po nakladení ikier, je treba ihneď ryby odloviť pretože by ich začali požierať. Z jedného výteru je 300-450 rybiek. Poter sa rodí za cca 30 hodín. Kŕmiť ich začneme až po rozplávaní. Kŕmiť ich začíname prachovým krmivom alebo veľmi jemnou živou potravou. Po 2-3 týždňoch ich môžme začať kŕmiť bežnou potravou. Vodu je treba udržiavať čistú a každý deň ju odkalovať a pridávať novú vodu. 

 

Čeľaď: Cyprinidae 

Pôvod: Ázia: Thajsko, Sumatra, Borneo, Kalimantan

Maximálna veľkosť: 5-7 cm

Vhodná teplota: 22-26 °C

Potrava: Všežravec - vločkové, granule, živé, mrazené

Doporučené pH: 6-7

Doporučená tvrdosť vody: 5-15 dGH

Dĺžka života: cca 4-6 rokov

Agresivita: Vo väčších skupinách bezproblémova, v menšom počte zvykne okusovať plutvy pomalším rybám.

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: