Pethia conchonius Rosy barb (Mrenka ružová)

Kód: 164
€1,20 €1 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Pethia conchonius (Mrenka ružová)

Atraktívna rybka do spoločenského akvária. Dospelí samčekovia majú v čase párenia nádhernú sýtoružovú farbu. Rybka patrí do väčšieho hejna (8-15ks), radi plávajú blízko pri sebe. Niekedy zvyknú zdevastovať jemnolisté rastliny. S obľubou okusujú stonky a čerstvo zasadené rastliny. Nebýva to však pravidlo. Mala by sa chovať v akváriu o veľkosti min. 80l. Zdržuje sa v strednej časti akvária. Počas trenia zvyknu vyskakovať nad hladinu, preto by ste mali mať na akváriu kryt. Ikry radi kladú na jemnolisté rastliny, preto je vhodná napr. Java moss

V akváriu konzumuje nežiadúce riasy a slimáky. Ak chcete mať krásne farebné spoločenské akvárium mrenka ružová by v ňom nemala chýbať.

 

Čeľaď: Cyprinidae

Pôvod: Severná India, Asám, Bengálsko

Maximálna veľkosť: 8-14 cm

Vhodná teplota: 18-25 °C

Potrava: Vločkové, granule, rastlinné, živé aj mrazené

Doporučené pH: 6-7

Doporučená tvrdosť vody: 5-19 dGH

Dĺžka života: cca 5 rokov

Agresivita: Ak je chovaná v hejne (cca 8ks) tak je maximálne mierumilovná akľudná

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: