Devario aequipinnatus - Danio malabarské

Kód: 893
€1,56 €1,30 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Je čulá, mierumilovná akváriová ryba s zlatožltým telom a výraznými kovovo modrými pozdĺžnymi pruhmi. Vhodná do väčšieho akvária minimálne 150 litrov. Odporúča sa chovať v skupinách aspoň 6 kusov. Chov je pomerne nenáročný. Danio malabarské sa dožíva cca 3 až 5 rokov.  

Potravu lovia aj z hladiny a občas môžu vyskočiť,preto je potrebné mať akvárium zakryté. Prednosť dáva živej potrave. Bez problémov príma mrazenú potravu, umelé vločkové krmivo a granule. 

Samička je silnejšia, stredový modrý pruh je zahnutý nahor. U samčeka je pruh rovný. 

Čeľaď: Cyprinidae

Pôvod: Ázia: India, Srí Lanka 

Maximálna veľkosť: 10-15 cm

Vhodná teplota: 22-25 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 5-19 dGH

Dĺžka života: 3-5 roky

Agresivita: Mierumilovná, rýchlo sa pohybujúca  

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: