Danio frankei - Danio leopardovité

Kód: 821
€1,44 €1,20 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Je to jedna z najčastejšie chovaná Danio u nás. V obľube majú spadnutý hmyz na hladine. Tieto rybky veľmi ľahko zvyknú vyskočiť z akvária a preto je nevyhnuté mať nádrž zakrytú. Je vhodná aj pre začínajúcich chovateľov, pretože je nenáročná na chov. Je však dôležité myslieť na dobrú filtráciu a pravidelnú výmenu vody.

Na základe svojej mierumilovnej povahe, je vhodná do spoločenského akvária. Veľkosť akvária by mala byť aspoň 60 litrov. Samica má o trochu viac zavalitejšie telo na rozdiel od samca, ktorý je štíhlejší.

Kŕmenie

Kŕmiť sa môže živou aj mrazenou potravou, drobným hmyzom, vločkovým aj granulovaným krmivom. Prevažovať by mala živočíšna potrava.

Rozmnožovanie

Rybky môžeme nechať vytrieť v pároch v troch nádržkách. Ak chceme dosiahnuť väčšie množstvo rýb, premiestnime 5 samcov a 10 samíc do samostatnej nádrže, do ktorej umiestnime jemnolisté rastliny.

Ideálne parametre vody - 5-8 °dGH, pH 6,5-6,8 a teplota 25-27 °C.

Po vytrení je nutné dospelé ryby odloviť, pretože zvyknú ikry požierať. Od jednej samice môžeme čakať 300-500 ikier. Poter sa liahne po približne 36 hodinách.

Po rozplávaní kŕmime vareným vaječným žĺtkom, sušenými vajcami alebo prachovým krmivom pre najmenší poter. Neskôr kŕmime žiabronožkou soľnou a od cca 1,5 cm bežnou potravou.

Od jari do leta sa môžu vytierať každé 3 týždne. Ak sa samička nevytrie včas, hrozí zatvrdnutie ikier.

Krížiť sa môžu s inými druhmi Dania, predovšetkým s pruhovaným. 

 

Čeľaď: Cyprinidae 

Pôvod: Ázia: Thajsko, Sumatra, Barma, India, Pakistán

Maximálna veľkosť: 5-6 cm

Vhodná teplota: 18-25 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 5-20 dGH

Dĺžka života: cca 5 rokov

Agresivita: Mierumilovná, hejnová a veľmi živá  ryba

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: