Puntius padamya (Mrenka z odesy)

Kód: 167
€1,68 €1,40 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Puntius padamya Alebo Mrenka z Odesy je pôvodom z Ázie je pomerné nenáročná na chov a dožíva sa 4-5 rokov .Odporúčame chovať  v skupinách minimálne 6 a viac kusov. Je to veľmi spoločenská rybka vhodná do spoločného akvária ktoré vám dokáže dokonale oživiť.

Jej sfarbenie dokonale vynikne v akváriu obohatenom rastlinami a v letnom období je možné ju umiestniť do akvária vonku. Samci sú štíhlejší ako samičky .Vystihuje ich typický červený pás ťahajúci sa od hlavý až po chvost. U samičky prevláda strieborne sfarbené telo.

Kŕmenie : Všežravec – mrazené a živé krmivo, vločkovité

 

Čeľaď: Cyprinidae

Pôvod: Ázia: Myanmar, Vietnam, India

Maximálna veľkosť: 5-6 cm

Vhodná teplota: 18-24 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 5,5-7

Doporučená tvrdosť vody: 1-10 dGH

Dĺžka života: 4-5 rokov

Agresivita: Kľudná, hejnová ryba

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: