Corydoras aeneus albino

Kód: 908
€2,64 €2,20 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento panciernik je pomerne nenáročný na chov a dožíva sa cca 6 rokov. Je to nekonfliktná rybka, vhodná do spoločného akvária. Odporúča sa chovať v skupinách minimálne 3 kusy a viac. Pri chove samostatne sa jej darí menej a skôr uhynie. Minimálna veľkosť akvária je 80 litrov. 

Panciernik sa zdržuje na dne akvária a je vhodné pre neho vytvoriť skrýše. Dno akvária by malo byť tmavšie, pravidelná výmena vody je nutnosť. Vyhovuje husté rastlinné akvárium, ktoré zaručí množstvo úkrytov. rybka je vhodná aj pre začínajúcich chovateľov. Tomuto druhu nevyhovujú ostré predmety na dne. Odporúčame použiť jemné kamienky alebo piesok. Samičky sú väčšie, samci sa vyznačujú svojimi ostrými črtami. 

Kŕmenie: Všežravec. Je nutné je kŕmiť dostatočne a nespoliehať sa len na to, že zožerú zvyšky zo dna. 

 

Čeľaď: Callichthyidae

Pôvod: Umelo vyšľachtená 

Maximálna veľkosť: 6-8 cm

Vhodná teplota: 18-28 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 5-19 dgh 

Dĺžka života: cca 4-6rokov

Agresivita: Kľudná, spoločenská 

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: