Corydoras napoensis - Pancierníček napoensis

Kód: 1238
€2,64 €2,20 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Na základnom zlatožltom sfarbení je vzor z tmavých škvrniek, ktoré v zadnej časti tela vytvárajú pozdĺž bokov tri vodorovné pásy. Žiabrové viečka majú kovový lesk a spodná strana hlavy a brucha bývajú zvyčajne biele. Je to hejnová, spoločenská a mierumilovná ryba, pre ktorú je nevhodné ostré dno. Najvhodnejšie je akvárium s rastlinami, na ktorom na dne je piesok alebo jemný štrk. Udržiavame nádrž v čistote a pravidelne každý týždeň meníme časť vody. Potravu prijímajú výhradne z dna. Občas prijímajú atmosférický kyslík, je preto nutné zaistiť prístup k hladine

Pohlavie u tohto druhu je ľahko rozlíšiteľné podľa sfarbenia. Samice sú plnšie v bruchu. U tohto druhu má samica farbu skôr do šedá, nemá príliš výraznú kresbu a v chrbtovej plutve nemá súvislú čiernu škvrnu. Samček je štíhlejší, sfarbenie je kontrastné so sýtou čiernou farbou, je lesklý a v chrbtovej plutve má obvykle výraznú súvislú čiernu škvrnu.

 

Čeľaď: Callichthyidae

Pôvod: Peru  

Maximálna veľkosť: 5-6 cm

Vhodná teplota: 12-26 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-8

Doporučená tvrdosť vody: 5-19 dgh 

Dĺžka života: cca 3-5 rokov

Agresivita: Kľudná, spoločenská 

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: