Ancistrus super red - 4+ cm (prísavník červený)

Kód: 437
€3,84 €3,20 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Kľudná ryba ktorá žije na dne. Aktívna je prevažne v noci. Sfarbenie má sýto oranžové skoro až červené, brušnú oblasť má svetlejšiu. Samček má v prednej časti hlavy fúziky, samica ich nemá. Doporučujeme chovať ich v pomere 1 samec a 2 samice. Veľkosť nádrže by mala byť aspoň 50 litrov. 

Rozmnožovanie

Pre vybraný pár postačuje stredne veľká nádrž s kameňmi a s jaskyňkami v ktorých sa následne vytierajú. Samček 3-5 dní stráži vajíčka, kým sa nevyliahnú. Nasledujúce 4 dni, rybky strávia žĺtkový vačok. Na kŕmenie stačí sušené krmivo a riasy. Neskôr môžme pridať rôzne sušené krmivo, sparený špenát alebo nasekanú nitenku. Samec poter chráni až do rozplávania a potom si rybky už nevšíma.

 

Čeľaď: Loricariidae

Maximálna veľkosť: 10-15 cm

Vhodná teplota: 18-30 °C

Potrava: Všežravec ale uprednostňuje rastlinnú stravu

Doporučené pH: 6,5-7

Doporučená tvrdosť vody: 2-19 dGH

Dĺžka života: cca 10 rokov

Agresivita: Mierumilovný ale voči samcom takej istej veľkosti alebo menšej veľkosti čeľade loricariidae  je teritoriálny

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: