Corydoras paleatus albino

Kód: 953
€2,88 €2,40 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Ide o umelo vyšľachtenú formu. Tento panciernik je pomerne nenáročný na chov. Je to nekonfliktná rybka, vhodná do spoločného akvária.  Odporúča sa chovať v skupinách cca 6 a viac kusov. Pre chov je ideálny počet 10 a viac kusov. Pri chove samostatne sa jej darí menej a skôr uhynie. Minimálna veľkosť akvária je 50 litrov. 

Panciernik sa zdržuje na dne akvária a je vhodné pre neho vytvoriť skrýše. Dno akvária by malo byť tmavšie, pravidelná výmena vody je nutnosť. Vyhovuje husté rastlinné akvárium, ktoré zaručí množstvo úkrytov, taktiež akváriové korene a dekorácie. Rybka je vhodná aj pre začínajúcich chovateľov. Tomuto druhu nevyhovujú ostré predmety na dne. Odporúčame použiť jemné kamienky alebo piesok. Samec je štíhlejší než samička. Celkovo je samička väčšia. 

Kŕmenie: Všežravec. Je nutné je kŕmiť dostatočne a nespoliehať sa len na to, že zožerie zvyšky zo dna. 

 

Čeľaď: Callichthyidae

Pôvod: Umelo vyšľachtená 

Maximálna veľkosť: 6-8 cm

Vhodná teplota: 22-26 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 6-7

Doporučená tvrdosť vody: 2-25 dgh 

Dĺžka života: cca 5-6 rokov

Agresivita: Kľudná, spoločenská 

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: