Zonancistrus brachyurus l168 - pleco butterfly

Kód: 1016
Novinka Tip
€26,40 €22 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Butterfly Pleco pochádza z Južnej Ameriky. Najviac sa vyskytuje hlavne v Rio Negru a Rio Demini. Na tejto exkluzívnej rybke je pozoruhodný jej krásny vzhľad. Telo je veľmi tmavé a so svetlo žltými pruhmi. Dorásť dokáže až do 15 cm a preto je dobré zriadiť potrebne veľké akvárium. Odporúčaná nádrž pre pár je aspoň dĺžka 80 cm.

Tento druh potrebuje kvalitnú filtráciu, silné prúdenie, veľmi dobre prekysličenú čistú vodu a pravidelnú výmenu vody. Nemá rád vyššiu koncentráciu dusičnanov. Je vhodné ho chovať iba s menšími malými rybkami. Nádrž by mala byť s tlmeným osvetlením a s množstvom úkrytov, najlepšie medzi koreňmi. Je to všežravec, ale vyžaduje väčší podiel rastlinnej stravy. Príma väčšinu bežných krmív.

 

Pôvod: Južná Amerika

Maximálna veľkosť: 10-15 cm

Vhodná teplota: 24-29 °C

Potrava: Všežravec

Doporučené pH: 5,8-7,7

 

Pri aklimatizácií živočíchov do vášho akvária je NUTNÉ dodržať tento postup :

1. Otvorte veko balíka a cca 15 minút nechajte rybičky aklimatizovať pri izbovej teplote (rybky sú v balíku v tme čiže môžu byť stresované)

2. Po 15 minútach vyberte sáčky s rybkami a nechajte ich cca 10 minút plávať na hladine vášho akvária. (Ak máte zapnuté osvetlenie vypnite ho.)

3. Po 10 minútach otvorte sáčky a pomaly zmiešavajte vodu z vášho akvária s vodou čo je v sáčku. Nakoniec sieťkou ryby prelovte do vášho akvária.

Ak rybičky hneď klesnú ku dnu a neplávajú, nič sa nedeje. Potrebujú len čas na aklimatizáciu. Jeden deň od transportu nekŕmte. Cca po hodine môžete zapnúť osvetlenie.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JI Avatar autora | 24.6.2020
Spestrrnie akvarka